Kına Geceleri Salonları

By Maltepe Salonları In Düğün Davet, Salon No comments

Güzel ülkemizin adetlerinde yer alan kına merasimi evlilik yoluna giren kızlarımız için çok önemli bir yer taşır. Annenin ve kızının döktüğü göz yaşları inci gibi yanaklarından dökülürken o duygusal anlarda birbirlerinin kıymetini daha fazla anlamalarını sağlar. Kına Geceleri Salonları seçimi o sebepledir ki son derece önemli bir anı olarak hafızalarda yer etmektedir. Maltepe Düğün Salonu Yakamoz Ailesi olarak sizlere bu mutlu anda teşkil etmekten büyük zevk duymaktayız.

Özel Salon Organizasyonu ile Kına Gecesi

Maltepe Düğün Salonları

Koca evine giden genç kızlarımız Aileleri ile geçirdikleri bu son günlerinde oldukça duygusal ve hassas olabilirler. Kına gecesi ile ilgili kafanıza takılan soru işaretlerinize Yakamoz Düğün Salonları tecrübelerine dayanarak cevap oluyor. Kına gecelerimiz klasikleri dışında yörelerimize göre değişkenlik de gösterir. Kına kıyafetleri bindallı modelleri de buna örnektir. Her memleketimizin yöresel kıyafetleri farklı oyun tarzları gibi. Tek değişmeyen kına yakılırken ağlamaktır.Yakamoz Düğün Salonu Neşe ve hüznünde yoğrulduğu kına gecesine özgü türkülerimiz ve ağıtlarımız vardır. Kına yakılırken ayrı kına yakıldıktan sonra ayrıdır, önce ağlar sonra oynayarak devam ederiz. Adetlerimiz doğrultusunda gelin adayımız ona hazırlanmış odasında birden çok kıyafet değişikliği yaparak kınasına devam eder.

Kına sırasında dağıtılmak için biraz kuru yemiş ve kınalar hazırlanır. Her geçen yıl kına geceleri gelin ve gelinin arkadaşlarının yaratıcı fikirlere olan ihtiyaçlarda arttı. Yazılı olan kına kartları(düğünden önce ki son çıkış) gibi gecenizde kullanabilirsiniz. Birlikte olduğunuz her sevdiğinizi bir arada topladığınız ender anlardan biri olan, kına gecelerini yakamoz Düğün Salonlarıyla ölümsüzleştirin. Merak ettiğiniz diğer tüm sorular için bize ulaşabilirsiniz.